Lapinlahden kunta järjestää yhteistyössä Lapinlahden–Varpaisjärven seurakunnan kanssa vauvoille ja taaperoille sekä heidän perheilleen suunnatun piknik-tapahtumasarjan heinäkuussa.
Vauva- ja taaperopiknik tarjoaa perheen pienimmille ohjatun taidetuokion sekä mahdollisuuden vapaaseen leikkiin ja yhdessäoloon. Tapahtumat ovat suunnattu erityisesti vauvoille ja taaperoille perheineen.
Kerhon ohjaajana toimii Lapinlahden kunnan kulttuuri- ja viestintäkoordinaattori Fanniina Tuomola, joka on koulutukseltaan myös teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK) ja jolla on pitkä työkokemus lasten taide- ja kulttuuriohjaajana.
Piknikit järjestetään tiistaisin 7.–28.7. klo 9.30–11.30. Tapahtumapaikkana toimii seurakuntatalon kerhotila tai seurakuntatalon piha sään salliessa. Osallistujia pyydetään ottamaan omat eväät mukaan. Järjestäjän puolesta on tarjolla kevyt kahvitarjoilu.
Piknik-päivät:
7.7. klo 9.30-11.30
14.7. klo 9.30-11.30
21.7. klo 9.30-11.30
28.7. klo 9.30-11.30
Tervetuloa viettämään kesäisiä hetkiä yhdessä!
Lisätietoja ja toiveet taidetuokioiden sisällöistä:
Kulttuuri- ja viestintäkoordinaattoriFanniina Tuomola
040 488 3012
fanniina.tuomola@lapinlahti.fi